Vianoce v "Penzióne"

Adventné obdobie už pomaly klope na dvere aj v  „PENZIÓNE“ ZSS v Topoľčanoch. Pre obyvateľov sme zabezpečili bohatý program, aby v čarovnej atmosfére aspoň na čas zabudli, na svoje starosti a bolesti.

Dňa 03.12.2019 sa zručné obyvateľky zúčastnili v „Borinke“ ZSS v Nitre, tvorivých dielní, s príznačným názvom „Borinkovské medovníky“.

Na podujatie „Vianoce ako doma“ v „Nitrave“ ZSS v Nitre, sme  prijali pozvanie 04.12.2019. Spoločne sme ozdobovali voňavé medovníky. Príjemnú atmosféru umocňovala vôňa vanilky, škorice a nealkoholického punču, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou na sviatočnom stole.

Tradične 06.12.2019 navštívil zariadenie Mikuláš spolu s družinou, ktorý potešil obyvateľov nielen dobrou náladou ale aj sladkou dobrotou.

Pracovníčky Tríbečskej knižnice si dňa 10.12.2019 pripravili pre klientov poeticko-hudobné pásmo na tému Vianoce. Na záver príjemného stretnutia si všetci spoločne zaspievali tradičné vianočné piesne.

Citátom Matky Terezy „Človek nežije iba z lásky, ktorú prijíma, ale hlavne z tej, ktorú daruje“ sa  nieslo dnešné stretnutie najmenších s obyvateľmi. Dňa 11.12.2019 potešili deti z materskej školy na Gagarinovej ulici  v Topoľčanoch obyvateľov prinesenými darčekmi.

Deti z materskej školy na ulici  Škultétyho v Topoľčanoch 12.12.2019 pripravili program pre seniorov. Vianočné piesne na spríjemnenie spoločných adventných chvíľ dojali prítomných.

Dopoludnia 12.12.2019 sa obyvateľky zúčastnili „Tvorivých dielni“ v zariadení Harlekýn v Topoľčanoch. Aktívne seniorky sa zapojili do pečenia sladkých dobrôt.  Bez ich nezameniteľnej chuti a vône si ani najkrajšie sviatky roka nevieme predstaviť.

Dňa 17.12.2019 sa konalo stretnutie s názvom „Káva s pánom riaditeľom“. Na úvod riaditeľ informoval prítomných o prevádzkových činnostiach. Nasledovalo vrúcne prianie Mgr. Ondreja Božika k nastávajúcim sviatkom pokoja. O povznesenú náladu sa postarali zamestnanci zo sociálneho oddelenia hovoreným slovom a spoločne zaspievanými piesňami.

Aktívni obyvatelia sa dňa 20.12.2019 zúčastnili výstavy, ktorú si pripravili žiaci z 5. – 9. ročníka ZŠ na Gogoľovej ulici v Topoľčanoch. Pútava prezentácia tradičných vianočných zvykov zaujala zvedavých návštevníkov.